ENGLISH VERSION
© ALEF Film & Media Group, 2008. © FOTO.Alexander Trizuljak pre AFMG.
Všetky práva vyhradené. Kopírovanie, zmeny a rožširovanie bez súhlasu autora sú porušením zákona o autorských právach.

  Už po siedmych týždňoch distribúcie sa Muzika stala najnavštevovanejším slovenským filmom v slovenských kinách po roku 2000 a po jedenástich týždňoch je návštevnosť 30 039 divákov.

V mesiaci apríl sa Muzika stala 3. vôbec najnavštevovanejším filmom v slovenských kinách, po filmoch Step up 2 a Hortom. V máji je znovu tretia za Step up 2 a Indiana Jonesom. Pozoruhodné však je, že všetky ďalšie americké blockbustre ako Ironman, Speed racer, či kvalitné a menej závislé filmy ako Kým si po nás príde, ale i všetky nové české filmy ako Václav, O život, Chyťte doktora, Nejkrásnejší hádanka, O rodičech a detech, Svadba na bitevním poli sa v návštevnosti MUZIKE ani nepriblížili. Ich návštevnosť je od 15% do 60% MUZIKY.

V máji bola MUZIKA nominovaná prostredníctvom SFTA na Ceny Európskej filmovej akadémie. Veľmi ďaleko pokročili rokovania so spoločnosťou BAVARIA Media, ktorá prejavila pozoruhodný záujem o licencii na celosvetovú distribúciu filmu. Je to vôbec prvý slovenský film po roku 1989, ktorý bude distribuovať jedná z najväčších nemeckých a európskych distribučných spoločností
 
  K 4.5.2008 je návštevnosť filmu Muzika 15 231 divákov.

Podľa údajov Únie filmových distribútorov Slovenska bola Muzika v prvom týždni najúspešnejším filmom v Bratislave, druhým najnavštevovanejším filmom na Slovensku a v druhom týždni bola najúspešnejším filmom ako v Bratislave tak aj na celom Slovensku.
  
Film MUZIKA získal 9 Národných filmových cien
SLNKO V SIETI 2008

(za obdobie 2006 – 2007)

v nasledujúcich kategóriach:

NAJLEPŠÍ CELOVEČERNÝ FILM
MUZIKA
producent: Marian Urban

NAJLEPŠIA FILMOVÁ RÉŽIA
JURAJ NVOTA
film: Muzika

NAJLEPŠÍ FILMOVÝ SCENÁR
ONDREJ ŠULAJ
scenár filmu: Muzika

NAJLEPŠÍ FILMOVÝ STRIH
ALOIS FIŠÁREK
film: Muzika

NAJLEPŠÍ FILMOVÝ ZVUK
TOM KORR
film: Muzika

NAJLEPŠIA PÔVODNÁ FILMOVÁ HUDBA
RÓBERT MANKOVECKÝ film: Muzika

NAJLEPŠÍ VÝTVARNÝ POČIN
MONA HAFSAHL (kostýmová výtvarníčka), PETER ČANECKÝ (architekt),
JURAJ STEINER (umelecký maskér), EMIL DRLIČIAK (grafický návrh plagátu)
film: Muzika

NAJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON vo vedľajšej úlohe
JANA OĽHOVÁ (postava: matka)
film: Muzika

NAJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON v hlavnej úlohe
ĽUBOŠ KOSTELNÝ (postava: Martin Junec)
film: Muzika
 
 
  9. 4. získali tvorcovia filmu obe hlavné ceny najstaršej slovenskej filmovej ceny - IGRIC - týkajúcich sa celovečerných hraných filmov určených pre kinodistribúciu: herec Ľuboš Kostelný „za vyzretý herecký výkon a presné vystihnutie postavy pri stvárnení hlavného hrdinu príbehu“ (postava Martina Juneca) a režisér Juraj Nvota „za autentické svedectvo o dobe, ktorá nás poznamenala a zanechala nezmazateľné stopy v našom živote“.

Film Muzika sa neuchádzal o Cenu slovenskej filmovej kritiky, nakoľko podľa jej organizátorov nespĺňal nimi požadované distribučné kritériá.
 
  Prvá verejná projekcia v kine Tatra 3.4.2008 bola vypredaná.
 
  Film Muzika bol uvedený 31. 3. ako otvárací film slovenskej časti prehliadky Febiofestu 2008.